Kreiranje bibliografije korišćenjem paketa BibTEX

Nepoznati bibliograf

Ovo je probni tekst sa citiranjem. Prvi citat [1]. Opet malo teksta, pa ponovo citat [2]. Opet gomila teksta sa raznim stvarima bitnim za članak, pa kad se umorimo, a mi opet citiramo [3]. Primetite da se od svih bibliografskih odrednica iz testbibl.bib datoteke pojavljuju samo one koje su citirane. Stil odred¯ uje da li su alfabetski sortirane po prezimenima autora ili ne. Stil unsrt ih navodi istim redosledom kojim se pojavljuju i citati, dok stilovi alpha i plain sortiraju odrednice po prezimenima autora. Stilovi unsrt i plain koriste redne brojeve kao reference, dok alpha koristi skraćenicu napravljenu od prezimena autora i godine izdanja. Da završimo još jednim citatom [4].

Sledi stil unsrt:

Bibliografija

[1] Leslie Lamport. L^{A}TEX: A Document Preparation System. Addison-Wesley, 1986.

[2] V. I. Lomonosov. Invariant subspaces for operators commuting with compact operators. Functional Anal. Appl., 7:213–214, 1973.

[3] Kenneth R. Davidson. Nest algebras, volume 191 of Pitman Research Notes in Mathematics Series. Longman Scientific & Technical, Harlow UK, 1988.

[4] Y. A. Abramovich, C. D. Aliprantis, and O. Burkinshaw. Another characterization of the invariant subspace problem. Operator Theory in Function Spaces and Banach Lattices. The A.C. Zaanen Anniversary Volume, Operator Theory: Advances and Applications, 75:15–31, 1995. Birkhäuser Verlag.