HERMAN VOUK

VETROVI RATA Sadržaj

I Vetrovi rata 3

1 Vetar se podiže 5

1.1 Putovanje brodom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 1.1.1 Proslava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 1.1.2 Pakovanje . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 1.1.3 U Berlinu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 1.1.4 Sijena, Italija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 1.1.5 Pakt o nenapadanju . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 1.1.6 Krakov, Poljska . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5

1.2 Proleće ’41 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 1.2.1 Jugoslavija i Grčka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 1.2.2 Atlantska povelja . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 1.2.3 Prvi deo intermeca . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6

1.10 Poglavlje sa promenjenim rednim brojem . . . . . . . . . . . . . 6

II Rat i sećanja 7

1.15 Zima ’41 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70 1.15.1 Bitka za Moskvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70 1.15.2 Podmornice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70

1.16 Leto ’42 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70

1.16.1 Midvej . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70 1.17 Zima ’42 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70

1.17.1 Staljingrad . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70 1.17.2 Gvadalkanal . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70

1.18 Leto ’43 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70 1.18.1 Kursk . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70 1.18.2 Sicilija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71 1.18.3 Pad Italije . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71

1.19 Leto ’44 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71

1.19.1 Dan D . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71 1.20 Zima ’44 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71

1.20.1 Ardenska bitka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71 1.20.2 Varšavski geto . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71 1.21 Proleće ’45 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71

1.21.1 Konferencija velike trojke u Jalti . . . . . . . . . . . . . . 71 1.21.2 Operacija povrtnjak . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71 1.21.3 Torgau . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 71 1.21.4 Dan pobede . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 72 1.21.5 Atomska bomba . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 72 1.21.6 Luis . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 72

Deo I Vetrovi rata

3

Glava 1

Vetar se podiže

1.1 Putovanje brodom

Tekst…

1.1.1 Proslava

Tekst…

1.1.2 Pakovanje

Tekst…

1.1.3 U Berlinu

Tekst…

1.1.4 Sijena, Italija

Tekst…

1.1.5 Pakt o nenapadanju

Ribentrop-Molotov

Tekst…

1.1.6 Krakov, Poljska

Tekst… 6 GLAVA 1. VETAR SE PODIŽE

1.2 Proleće ’41

Tekst…

1.2.1 Jugoslavija i Grčka

Tekst…

1.2.2 Atlantska povelja

Ruzvelt i Čerčil

Intermeco

Tekst…

1.2.3 Prvi deo intermeca

Tekst…

Drugi, nenumerisani deo intermeca

Tekst…

1.10 Poglavlje sa promenjenim rednim brojem

Pre komande \section{Poglavlje sa promenjenim rednim brojem} stoji ko-

manda \setcounter{section}{9}, tako da ovo poglavlje ima redni broj 1.10. Tekst…

Deo II

Rat i sećanja

1.15 Zima ’41

Pre komande \section{Zima '41} stoji komanda \setcounter{section}{14},

tako da ovo poglavlje ima redni broj 1.15.

Od ovog mesta menjamo automatsko numerisanje stranica tako da je ovo 50. stranica, ali to mi se ne dopada pa ću to ponovo da promenim u idućem potpoglavlju. Tekst…

1.15.1 Bitka za Moskvu

Od ovog mesta menjamo automatsko numerisanje stranica tako da je ovo 70. stranica. Tekst…

1.15.2 Podmornice

Tekst…

1.16 Leto ’42

Tekst…

1.16.1 Midvej

Tekst…

1.17 Zima ’42

Tekst…

1.17.1 Staljingrad

Tekst…

1.17.2 Gvadalkanal

Tekst…

1.18 Leto ’43

Tekst…

1.18.1 Kursk

Tekst…

1.18.2 Sicilija

Tekst…

1.18.3 Pad Italije

Tekst…

1.19 Leto ’44

Tekst…

1.19.1 Dan D

Tekst…

1.20 Zima ’44

Tekst…

1.20.1 Ardenska bitka

Tekst…

1.20.2 Varšavski geto

Tekst…

1.21 Proleće ’45

Tekst…

1.21.1 Konferencija velike trojke u Jalti

Ruzvelt, Čerčil i Staljin…

1.21.2 Operacija povrtnjak

Tekst…

1.21.3 Torgau

Tekst…

1.21.4 Dan pobede

Tekst…

1.21.5 Atomska bomba

Tekst…

1.21.6 Luis

Tekst…

Indeks

grad Berlin, 5 Krakov, 5 Kursk, 70 Moskva, 70 Sijena, 5 Staljingrad, 70 Torgau, 71

istorijska ličnost Čerčil, 6, 71 Molotov, 5 Ribentrop, 5 Ruzvelt, 6, 71 Staljin, 71

zemlja Grčka, 6 Italija, 5, 71 Jugoslavija, 6 Poljska, 5