Upotreba slika

Zabušant Srećković

Da bi se slike u formatu EPS (Encapsulated PostScript) uključile u DVIdatoteku, dokument je dovoljno LaTeX-ovati. Nažalost, komandom pdfLaTeX se NE MOŽE proizvesti odgovarajuća PDF datoteka, već je neophodno primeniti sledeći niz komandi iz WinEdt-a:

1. LaTeX

2. dvips

3. ps2pdf

Komanda dvi2pdf je alternativno rešenje, ali ponekad daje čudne rezultate (?!).

1 Slike

Slika je ubačena primenom ove komande:^{1}

\includegraphics{cat.eps}

1.1 Primer

Za one koji vole da putuju imamo i auto-kartu, ali samo visine 5cm.

1koristili smo okruženje verbatim

Ako hoćete da vidite kartu bez skaliranja, pogledajte sledeću sliku 2