Prva tabela bez okolnog teksta

Vreme Pon Uto Sre Čet  Pet
10-12  Obrada teksta vežbe Informatika IV
12-14 Informatika III Matematika za bibliotekare i lingviste
15-17  konsultacije

Druga tabela sa okolnim tekstom

U Vreme Pon Uto Sre Čet  Pet 10-12  Obrada teksta vežbe Informatika IV 12-14  Informatika III  Matematika za bibliotekare i lingviste 15-17  konsultacije

tekstu stoji tabela i ako se ništa ne kaže, ona je vertikalno centrirana. Treća tabela koristi zadavanje širine kolone.

U Vreme Pon Uto Sre Čet  Pet 10-12  Obrada teksta vežbe Informatika IV 12-14  Informatika III  Matematika za biblio- tekare i lingviste 15-17  konsultacije tekstu

stoji tabela i ako se ništa ne kaže, ona je vertikalno centrirana.

U Vreme Pon Uto Sre Čet  Pet 10-12  Obrada teksta vežbe Informatika IV 12-14  Informatika III  Matematika za biblio- tekare i lingviste 15-17  konsultacije tekstu

stoji tabela i ako se stavi [t], vertikalno je poravnata na vrh(top) linije.

U Vreme Pon Uto Sre Čet Pet 10-12 Obrada teksta vežbe Informatika IV 12-14 Informatika III Matematika za biblio- tekare i lingviste 15-17 konsultacije tekstu stoji tabela i ako se stavi [b], vertikalno je poravnata na dno(bottom) linije.