Dosad sam o programskom paketu L^{A}TEX nauči(o/la) sledeće:

* šta su preambula i dokument;

* da odvajam razmakom;

* da pravim pasuse;

* da uvlačim ili ne uvlačim pasuse;

* da pravim liste.

* da koristim pakete. Kad su liste u pitanju, znam da napravim:

A) nenumerisane liste; B) numerisane liste; C) opisne liste. Takodje, znam da umetnem listu u okviru liste, tj. da element jedne liste bude opet lista. Npr:

- Prvi element;

- Drugi element je lista numerisana malim rimskim brojevima: (i) prvi element podliste; (ii) drugi; (iii) poslednji;

- Preostali elementi su isti;

- Preostali elementi su isti;

- Preostali elementi su isti. Za kraj kratki opisi pojmova:

Preambula deo pre begin document; Dokument deo izmedju begin i end document; Paket dodatne mogućnosti (npr. za numerisanje).