Skraćenice CPU Central processing unit (procesor). Memorije Mogu biti:

RAM Random access memory (unutrašnja memorija računara). HDD Hard Disk (tvrdi disk, spoljašnja memorija računara). USB Universal Serial Bus (univerzalna serijska magistrala).