Naslov: Stil fonta

Normalna slova. Masna slova. Kurziv (italic) slova a ne nagnuta. Nagnuta slova a ne kurziv (italic).

Pisaća mašina.

Sans serif slova. Mala velika slova.

Naslov: Veličina slova

Normalna slova.

Manja slova.

Tekst fusnota.

Tekst u indeksu promenljive.

Malecka ovolicna.

Veća slova.

Još veća ili ista slova.

Pogolema Najveća.

Vraćamo se na normalna i prelazimo na sledeću stranu sa Page Down

Naslov: Stihovi

Jedite Carnex paštete

čik ako smete.

U slučaju gradjanskog rata bežite avionima JAT-a.

Naslov: Doslovan tekst bez interpretiranja komandi

   Jedite Carnex pa\v{s}tete \v{c}ik ako smete.

Naslov: Prelom reči na kraju reda (hifenacija)

Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan nekarakterističan. Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan nekarakterističan.

Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan. Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan nekarakterističan. nekarakterističan.

Naslov: Poravnavanje pasusa (sleva, zdesna, sa obe strane, centriranje)

Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan. Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan nekarakterističan. nekarakterističan.

Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan. Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan nekarakterističan. nekarakterističan.

Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan. Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan nekarakterističan. nekarakterističan.

Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan. Karakterističan nekarakterističan nekarakterističan nekarakterističan karakterističan nekarakterističan. nekarakterističan.

idemo na sledeću stranu stranu

Citiranje

tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

Quotation Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje

tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

Quote Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje Citiranje

tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst