Uputstvo za koriscenje programskog paketa LaTeX ili kako da naucim LaTeX za kratko

vreme

Zabusant Sreckovic

1 Zabusavanje

1.1 Eksploatacija

Ideja: nadjes nekog ko ce da kuca na vezbama umesto tebe.

1.2 Aminovanje

Ideja: gledas direktno u nastavnika, pretvaras se da slusas i smireno klimas glavom. U zgodnom trenutku mozes tiho da dobacis: jasno, ok, ovo je prosto.

Kreni intenzivno da pises kad nastavnik postavi pitanje i nikako nemoj da sretnes njegov pogled.

2 Srecne okolnosti

2.1 Puskice

Nepotrebne su, jer mozes da teglis celu knjigu sa sobom, a font je krupniji, tako da manje kvaris oci. cekas da neko provali sta treba od komandi na odredjenom mestu i onda samo culjis usi da to i cujes; druga varijanta je da citas sa usana ili da sacekas da neko krene da zagovara nastavnika.

2.2 Bubice

Ovo ima smisla jedino ako neko zna LaTeX. Kako je takve tesko naci, a obicno nisu kooperativni (po sistemu: ako sam ja bubacio, i ti ces, prijatelju), ovaj sistem retko daje rezultate.

U slucaju da dolijas - tesko tebi.

3 Prethodna iskustva

3.1 Bibliotekari

Oni to imaju prvi put i uprpili su se.

3.2 Lingvisti i Grci

Kad ih pitate kako su to polozili, reci ce da se i oni to pitaju.

4 Tatica me opet plasi

Setimo se starog dobrog crtaca sa Duskom u kome mrtva pijana roda odnese Duska kao bebu bracnom paru gorila. Tata se buni, ali mamina oklagija ima neverovatno dejstvo.

Dovoljno je da Dusko kaze: Mamaaa, tatica me opet plasi i oklagija seva, dok Dusko kibicuje: Udri, mamice, udri. Nevaljali tatica.